Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Bağarsak divertikülü için laparoskopik ameliyat
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Bağarsak divertikülü için laparoskopik ameliyat
Bağarsak divertikülü için laparoskopik ameliyat 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 1  
Sayın hocam,
yaklaşık 4 sene once Dıvertukul delinmesi nedeniyle ateş ve ağrıyla yatırıldığım hastanede acık amelyat ile ıcersi sadece temizlendi , antibiyotık ve serum tedavileri ile toparladım ve taburcu oldum...daha sonra yapılan kolonoskopi ile delinen dviertukulumun yeri belirlendi...bu olaylardan 4 sene sonra yine bir atak yaşadım ve ateşle geldiğim hastanede yine antibiyotık tedavisi ile ıyıleştim...bu arada kanda aşırı lokosit oluşumu nedenyle taburcu oluşum sonrasında sol kalcamdan ayağımın ucuna kadar sıddettli ağrılar ve kasılmalar nedeniyle zor yurumekteyım.. Yapılan tetkiklerde Doktorlar bana 2-3 ay ıcersınde bu dıvertkullu bolgenın bağarsağın alınması gerektiğini soylediler ( onerdiler ) ...yaşım 54..bu konuda kararsız kaldım... 4 sene once gecırdığım amelyat nedeniyle karın zarım yırtık olması ve bağarsaklarımda yapışma olması rısklerı sebebyle amelıyatımın acık amelyat olarak yapılması şansının daha yuksek olduğu belirtildi...Acık amelyat sonrasında kısalan bağarsak ve sonrası cok acı ve zor bir donem gecirmem gerektiğini duyuyorum... Elimde kolonoskopi ve son olarak cekilmiş BT mevcutrrur....KOnu hakkında onerileriniz ve ameliyatın labroskopik olup olamıyacağı.?? . eğer bağarsaklarımda yapışmalar mevcut ıse laporoskopik amelayat yeterli gelemiyor mu?...acık olması durumunda ameliyat sonrası rısklerım konusunda bilgi verirseniz cok sevinirim....
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Bağarsak divertikülü için laparoskopik ameliyat 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, dört yıl önce bağırsak divertikülü (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsagin-divertikuler-hastaligi.html) delinmesi (perforasyonu) nedeni ile ameliyat geçirdiğinizi ve sonrasında da, bağırsak divertiküliti (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...kuler-hastaligi.html) sorunu yaşadığınızı, bu nedenle size bağırsak ameliyatı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...yatlari-sonrasi.html) önerildiğini ve sizin için laparoskopik ameliyatın (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/laparoskopik-cerrahi.html) uygunluğunu öğrenmek istemişsiniz. Ameliyat kararı alınan bir hastanın ve yakınlarının ameliyat öncesinde var olan soru ve çekincelerine, sadece ameliyatını gerçekleştirecek olan cerrah veya cerrahi ekip yanıt verebilir. Ameliyatların sonuçları; hastanın mevcut durumuna, olası risk faktörlerine, seçilen cerrahi yönteme, uygulanan merkeze, uygulayan cerraha, kullanılan araç, gereç ve teknolojiye göre değişkenlikler gösterebilir. Cerrahlar ameliyat öncesinde hastalarını ve yakınlarını, ameliyat tekniklerin farklılıkları, avantaj ve dezavantajları ve olası komplikasyon oranları, ameliyatın sonuçları ve vücutta oluşturacağı değişiklikler, ameliyatı takiben gerekebilecek tedaviler ve eğer varsa ameliyatsız tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirirler. Bu nedenlerle, farklı bir cerrahın görüş bildirmesi ve telkinlerde bulunmasının, tedaviye olumsuz etkileri olabilir. Lütfen size ameliyat öneren cerraha başvurunuz ve mevcut sorularınızı kendisine aktarınız. İkinci görüş almak için kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html - bağırsak ve makat hastalıkları) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz, randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1