Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Bağırsak iltihabı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Bağırsak iltihabı
Bağırsak iltihabı 8 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
Merhaba, Sayın hocam
Öncelikle Ramazan ayınız kutlar, İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim.
Benim yaşım 51 bir resmi kurumda memur olarak görev yapmaktayım. Hafif kabızlık ve homoroidim var .Rahatsızlığım karın ağrısı solda hafif şekilde iki aydır nadir seyretmekte idi.Bu durumum beni rahatsız etti.Özel bir tıp merkezinde dâhiye uzmanın muayenesinden sonra aynı hastanede hizmet veren bir op.dr.genel cerrahi uzmanına endoskopi ve kolonoskopi istendi.Kolonoskopi raporu tanısı: Divertiküler hastalık özofagogastroduodenoskopi raporu ise tanısı: Antral gastrit+Duodenit olarak rapor edildi. Kolon Biyopsisi neticesi geldi Makroskobi: 0,2 çapında 1 ad.kirli beyaz renkte doku parçası tamamı 1P 1B takibe alındı. Mikroskobi: Kesitlerde kolon mukozası örnekleri izlenmektedir. Lamina propriada hafif şiddette lenfoplazmosiler mononükleer inflamatuar infiltrasyonu bulunmaktadır. Neoplastik gelişime rastlanılmamıştır.Tanı olaraktan Nonspesifik kolit Kolon kolanoskopik biyopsi şeklinde belirtilmiştir.Miyde patoloji sonucunda ise Makroskobi: 0,3 cm.çapında 1 adet kirli beyaz renkte doku parçası tamamı 1P 1Btakibe alındı. Mikroskobi: Kesitlerde lamina propriada mononükleer hücrelerden oluşan iltihabi hücre infilitrasyonu izlenmektedir. Polimorfonükleer lökosit aktivitesi gözlenmemiştir. Gastrit bezlerde atrofi mevcut değildir. Fovolar e pitelde mataplazi hali görülmemiştir. Gastrik pitler içerisinde Helikobakter pylon ile uyumlu mikroorganizma izlenmemiştir. Neoplastik gelişime rastlanılmamıştır. TANI: Kronik gastritis,Mide endoskopik biyopsi iltihab.+/+++ Aktivite: (-),Menfi, Helikobakter Pylori: (-) Menfi Atrofi: (-) Menfi,İntestinal metaplazi:(-) Menfi şeklinde yorumlanmıştır.Laboratuvar sonuçlarıda HCE CARD TEST (-) Negatif HbsAg Card test (-) Negatif İdrar mikroskopisi 1-2 lökosit görüldü (-) negatif bu sonuçlar itibari ile bu sonuçlarla birlikte tekrar muayene olduğum uzman doktora gittim. .............................. TB. 3X1 Doz tavsiye etti ve 15 gün sonra kontrola gelmemi söyledi.Bir hafta kullanımdan sonra ramazan ayı girince kullanımı bıraktım.Fakat kendi arzumla devlet hastanesinde tekrar bir gastraentoloji doktoruna bu sonuçları göstermek üzere gittim.SONUÇLARA BAKARAK SANA BEN İLAVE İLAÇ YAZMAYACAĞIM VE BU .............................. İLACINI DA KULLANMANI TAVSİYE ETMİYORUM ŞEKLİNDE İFADE KULLANDI.ŞU ANDA KAFAM KARIŞTI BANA BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.ŞU ANDA ORUÇLUYUM KAYDA DEĞER AYRIM YOK.
kaderim (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 25/06/2015 13:57 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Bağırsak iltihabı 8 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun ve sizin de Ramazan ayınız kutlu olsun. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz sanal ortamda bir girişim sonrasındaki sorularla ilgili yorum yapmamaktadır. Muayene sonucunda iki hekimin farkli görüş bildirdiği bir durumda sanal ortamda size bir yorum yapmak maalesef mümkün değildir. Burada sorununuzun devamı halinde çözüm için bir İç Hastalıkları (Gastroenteroloji) Uzmanı’na başvurmanız uygun olacaktır. Acil şifa dileğiyle.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 25/06/2015 16:23 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1