Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta kramp ve akıntı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta kramp ve akıntı
Makatta kramp ve akıntı 8 Yıl, 4 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba,ben 25 yasinda universite ogrencisiyim.Ankarada yasiyorum.Yillardir suregelen asiri tuvaletim geldiginde ve gazim oldugunda bosaltim yapana kadar makatimda kasilma,kramp tarzi gibi dayanilmaz bir agri olusmakta.Bu agri basladiginda tuvalete gitmek zorundayim aksi taktirde dayanilmaz bir agri olusmakta ve bu durum yillardir yasam kalitemi dusuruyor,her sabah tuvalete girmeden evden disari adim atamiyorum korkumdan.Her tuvaletim geldiginde bu sorunu yasamasam da ya olursa diye kendime eziyet edip sabah zorla tuvalete giriyorum.Bu rahatsizligim disinda haziran ayindan bu yana(7 ay) makatimda tuvalet sonrasi yanma,kasinti ve akinti mevcut.Burada bir genel cerrahi uzmanina gorundum MR ve basinc testi istedi fakat testlerden bir sonuc cikmadi anladigim kadariyla,ben ic basur veya fistul tarzi bir rahatsizligimin oldugunu dusunmustum ama doktor yaptigi muayene ve test sonuclari sonrasi boyle bir rahatsizligimin olmadigini,kaslarimin guclu olmadigini ve diski kacirdigini soyledi,PTNS ile igneli bir tedavi uygulamasi gerektigini soyledi.Fakat basinc testimde kaslarimin normal calistigi yaziyor.Ayrica kaslarimda bir problem var ise neden yaz aylarinda asiri terleme ve yurume sonucu kanama da oluyordu?Kisacasi beni tatmin etmedi bu teshis.Hergun dusa girmekten ve makatimdaki akintidan dolayi gazli bezle gezmekten cok yoruldum.Bu arada akinti baslarda iltihapla beraber diski ile geliyor gibiydi fakat suan sadace diski seklinde geliyor ve yaz aylarindaki kanama durdu.Yani altima kacirmiyorum ama bir sizinti oldugu anlasiliyor.Sizin oneriniz nedir ciddi anlamda psikolojim de bozuldu umarim sizin yonlendirmelerinizle bir sonuca ulasabilirim.Tesekkurler.
erdemclb (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 29/12/2015 18:47 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta kramp ve akıntı 8 Yıl, 4 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda makatta ağrı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html), makatta yanma (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...e-makatta-yanma.html) ve makattan akıntı (www.hemoroiduzmani.com/237/hemoroid-ile-...makattan-akinti.html) gibi yakınmalarınızın olduğunu ve bu nedenle başvurduğunuz hekimin anal MRG (www.hemoroiduzmani.com/180/arastirma-yon...e-endorektal-mr.html) ve anal manometri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ektal-manometri.html) gibi tetkikler istediğini ve sonuca göre PTNS tedavisi önerdiğini yazmışsınız. Bu kadar karmaşık bir tabloda diğer bir hekimin muayenesi üzerinden yorum yapılamaz, size öncelikle detaylı bir makat muayenesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html) yapılması ve ona göre karar alınması gerekir. Ankara’da sorununuz için ulaşabileceğiniz Tıp Fakültesi, eğitim ve araştırma hastanesi ve özel sektörde çok sayıda meslektaşımız bulunmaktadır. İstanbul’da yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları - (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz. Ekibimizin SGK, SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik kurumları ile anlaşması yoktur. Acil şifa dileğiyle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1903
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 29/12/2015 18:47 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1