Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: İBS
İBS 8 Yıl, 2 Ay önce Karma: 0  
Hocam Merhabalar;

Yıllardır İBS hastası olarak takip edilmekteyim. Ayrıca midem ve bağırsaklarımda izlenen polipler nedeniyle düzenli olarak endeskopi ve kolonoskopi yaptırmak durumundayım. Midemde her endeskopi yapıldığında büyüyen en son endoskopide büyüklükleri 9 mm olan en az 10 adet polip izlenmekte olup, bunun yanında yıllarca direnmeme rağmen ciddi problemler yaratan İBS nedeniyle kolonoskopi olmaya da razı olmam neticesinde yapılan işlemde bağırsaklarımda da poliplere rastalandı ve yapılan patolojik incelemede sadece fokal aktif non spesifik kolit bulgusuna rastlandı. Sadece takip edilmem gerektiği söylendi. Sizin yazılarınızı okurken İBS kanamaya neden olmaz ifadeniz üzerine forumunuza kayıt olup yazmak istedim. Çünkü bende haftada en az 2 veya 3 kez bol mukuslu dışkılama ve kanama meydana geliyor. Doktorlara danıştığımda kan berraksa problem yoktur diyorlar ve halsizlik yaptığından takviye öneriyorlar. Ancak kanamalar sıklaştığından 2 hafta önce 25 cm lahmanlı kolonoskopi oldum. 25 cm de yine fazlasıyla polip, bağırsak yüzeyinde doktorun Türkçe tabiriyle sıyrılma, yani sürtünmeye bağlı kızarıklıklar ve bol mukoza izlendi. Kaynağını bulamadıkları için beni psikiyatriye, akapuntura hatta algoloji adı altında hipno terapi yapmak üzere yönlendirmede bulundular. Bana sürünen hasta olduğumu söylüyorlar ve empati kurar gibi davranıp, stres kaynaklı olduğunu, yapabilecekleri çok fazla şey olmadığını beyan edip gönderiyorlar. Benim açımdan çekilmez, sıkıntılı, can bezdirici bir hal almış durumda ve yeni doktorlara gidip herşeyi baştan anlatmak veya aynı işlemlerden geçip sonuçsuz kalmasından dolayı takatim kalmadı, gitmek te istemiyorum. Diyette fayda etmiyor. İlgilenip cevap yazarsanız çok çok sevinirim.

Teşekkürler, Saygılar....
srkn1905 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:İBS 8 Yıl, 2 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz başka bir hekimin veya ekibin muayenesi sonrasında sanal ortamda herhangi bir tetkikin gerekliliği, detayları veya sonuçları, bir ilaç, tedavi veya ameliyatın gerekliliği, etkinliği yada olumsuz etkileri gibi konularda yorum yapmamaktadır. Lütfen muayenenizi gerçekleştiren ve tedavinizi düzenleyen meslektaşımıza veya ekibe başvurun ve sorularınızı onlara yöneltin. Bu tür bir durumda, farklı bir hekimin sanal ortamda görüş bildirmesi işleri daha karmaşık hale getirebilir. Takibinizin Gastroenteroloji (İç Hastalıkları) ekibi tarafından yapılması uygun olur. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1900
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1