Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Rektum ca. hastasında nüks
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Rektum ca. hastasında nüks
Rektum ca. hastasında nüks 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
merhaba korhan bey adınızı bi yerde duydum ve size de sormak istedim kısaca şöyle anlatayım benim annem rektum ca 2015 haziran ayında ameliyat oldu 5 gün arayla ilk kapalı ameliyat oldu tümör alındı sonra fistül sebebiyle tekrar ameliyata alınıp kolostomi açıldı sonra makattan gelen akıntı şikayeti ile bi kaç kez doktora gittik ama bişey çıkmadı ve 8 kür kemoterapi aldı annem makattan gelen akıntı hep devam etti bu sürede hala daha geliyor onkoloji takibindeyken tomografiler temz çıktı son tomografi de şubat ayında ve oda temiz çıktı ve kolostomi içeri alınması için genel cerrahlara gittik nisan ayında pet çekildi pette aynen şöyle yazıyor rektum lojunda yaklaşık 10 cm.lik segment boyunca barsak segmentini çepeçevre saran heterojen karakterde yoğun hipermetabolizma gösteren lezyon primer malignitenin nüksü lehine değerlendirilmiştir histopatolojik inceleme önerilir. ve doktor bunun üzere emar istedi emin olmak için emarda sonuş olarak şöyle yazıyor kolelitiazis, solda basit renal kist , rektum poşu güdüğünde sütur hattı proksimalinde presakral alana uzanan muhtemelen kronik enflamasyona sekonder flegmone görünüm. net kitle demarkasyonu yapılamamıştır ve doktor bunun üzere de kolonoskopi çekildi görüntülerde varmış ama pataloji sonucunda da iltihab yazıyor bu zamana kadar hep bize temiz dediler fakat şimdi 10 cmlik tümör olduğunu ve temizleyip makatı tamamen kapatacaklarını söylüyorlar annem kalıcı kolostomi istemiyor ameliyat olalım tamam ama makatı kapatmama gibi bi şansımız olabilir mi diye araştırıyorum lütfen bize yardımcı olun
sumeyye (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 04/06/2016 13:32 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Rektum ca. hastasında nüks 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 7  
Annenize çok geçmiş olsun. Mesajınızda annenizin bir yıl önce rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html) tanısı ile laparoskopik veya robotik cerrahi ile ameliyat geçirdiğini, ameliyat sonrasında bağırsak fistülü (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-fistulu.html) gelişmesi nedeni ile kolostomi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/stoma.html) uygulandığını ve sonrasında kemoterapi uygulandığını yazmışsınız. Ayrıca, takip sırasında belirlenen tümör nüksü nedeni ile muhtemelen Miles ameliyatı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html) önerildiğini ve annenizin de bunu arzu etmemesi nedeni ile ekibimizden görüş talebinde bulunmuşsunuz. Foruma üyelik aşamasında açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz başka bir hekimin veya ekibin tedavisi altında olan hastalara sanal ortamda herhangi bir tetkikin gerekliliği veya sonuçları, bir tedavi veya ilacın gerekliliği yada etkinliği gibi konularda yorum yapmamaktadır. Lütfen sorularınız için annenizi ameliyat eden cerraha veya cerrahi ekibe ve ilgili Onkoloji Uzmanı’na başvurunuz. Acil şifa dileğiyle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji Merkezi
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 04/06/2016 13:32 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Rektum ca. hastasında nüks 7 Yıl, 10 Ay önce Karma: 0  
doktor bey biz şifa arıyoruz anlıyorum sizi ama internette başka bu tip hastalara kalıcı kolostomi yapılacak denildiği halde farklı doktora giderek bu durumu değiştiren doktorlar olmuş bizde o çareyi arıyoruz bu tarz ameliyatlar siz yapıyormusunuz öğrenmek istiyorum gerekirse muayeneye de geliriz
sumeyye (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1