Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

kalın bağırsak polipleri
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: kalın bağırsak polipleri
kalın bağırsak polipleri 14 Yıl, 7 Ay önce Karma: 0  
Sayın hocam,
Yaklaşık 2,5 ay önce büyük abdestimde kan gördüm.
SSk Samatya hastanesine gittim ve yapılan kolonoskopi sonucu polizosizpoli olduğumu öğrendim.Yapılan biyopsi sonucunda rektumdan alınan 20 parçada adenamatöz polip ve low grade displazı çıktı.Samatyada beni takip eden doktor ameliyat olmam gerektiğini ve 2 şekilde ameliyat olduğunu söyledi.Bunlardan biri kalın bağırsak komple alınacak diğeri ise rektum bırakılarak kalın bağırsağın kalan kısmı alınacaktı.Her 2 ameliyatında mutlaka açık yapılması gerektiğini söyledi.Fakat ameliyatı da Samatya hastanesinde olmamamı söyledi.Daha sonra görüştüğüm doktorların çoğu bana laparoskopik cerrahiyi önerdi.
Sizce bu ameliyatın kapalı mı yoksa açıkmı yapılması daha iyi? Lütfen bana cevap yazar mısınız?
Birde 6 ay gibi kısa sürede ameliyat olmam gerktiği söyleniyor.
burcuozer (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:kalın bağırsak polipleri 14 Yıl, 7 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Öncelikle, polipozis koli çok karmaşık bir sorundur. Bu kadar verdiğiniz bilgi ile hastalığınız hakkında net bir yorum yapılamaz. Açık cerrahi ile kalın bağırsağın alınması klasik olarak yıllardan beri yapılmakta olan bir girişimdir. Güncel yaklaşım olarak bu konuda laparoskopik ve robotik cerrahi ile bu cerrahi girişimleri gerçekleştirmekteyiz. Laparoskopi veya robotik cerrahi yöntemi ile bu girişimin yapılmasının avantajları: geniş bir karın kesisinden korunma, daha az ağrı, daha erken ayağa kalkma, daha erken işe geri dönme, çok daha az ameliyat sonrası yara yerinde fıtık oluşma gibi avantajları nedeniyledir. Burada ana belirleyeci faktör ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahın kendisini hangi teknikte daha güvenli hisettiğidir. Acil şifa dileklerimle.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.barsakcerrahisi.com
www.robotcerrahisi.com
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1904
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1