Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Kolon Kanseri Paniği
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Kolon Kanseri Paniği
Kolon Kanseri Paniği 3 Yıl, 12 Ay önce Karma: 0  
Hocam merhaba,

Birkaç soru sormak istiyorum size. Son 2-3 haftadır oluşan gaz ve şişkinlik sorunum mevcut. Ek olarak, her gün 1 kez ve neredeyse aynı saatlerde dışkılamama rağmen dışkım çok değişken. Bir gün lapa gibiyken, birgün parça parça ince kurdele şeklinde, bir gün ideal (sosis şeklinde) kıvamında olabiliyor.

Son 6 ay içerisinde gaitada gizli kan testi, ultrason, tam kan sayımı gibi testlerimin hepsi temiz çıktı ancak her gaz ve şişkinlik oluşumunda kafamda "Acaba kolon kanseri miyim?" sorusu beliriyor. Bu bahsettiğim süre içerisinde gerçekleştirdiğim testler panik yapmamam için yeterli midir, yoksa yine de kontrolden geçmem gerekir mi? Koronavirüs sürecinden dolayı elimde bariz belirtiler olmadan kendimi ve başkalarını riske atıp hastaneye gitmek istemiyorum ancak ara ara bu kanser düşüncesi içimi yiyor. O yüzden sizin bilginize başvurmak istedim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Bazı ek bilgileri aşağıda paylaşıyorum.

- Ateş, bulantı, gece terlemesi, iştah azalması, kilo kaybı söz konusu değil.
- Dışkımda ara ara kan oluyor ama hem hemoroidim hem de anal fissürüm var.
- Yaşım 34
- Ailede kolorektal kansere yakalanan kimse yok

Saygılarımla.
arrogance (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Kolon Kanseri Paniği 3 Yıl, 12 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Mesajınızda, hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html) ve makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html) sorununuz olduğunu belirtmiş ve kendinizde bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html) olmasından endişe ettiğinizi yazmışsınız. Bu bilgiler sizde bağırsak kanseri bulgularına işaret etmemekte, ancak sanal ortamda ‘’rahat olun, sizde hiç birşey yok’’ gibi bir açıklama yapılamaz. Size önerim, bir kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) tetkiki sonrasında, hemoroid ve makat çatlağı sorunlarınızın uygun şekilde tedavi edilmesidir. Böylelikle, konu tüm detayları ile ortaya çıkar, hem de sorununuz tedavi edilmiş olur. Yalnız proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) veya ‘’makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konusunda hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 03/05/2020 14:57 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1