Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Makatta dışkı yaparken gelen şeffaf kaygan sıvı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Makatta dışkı yaparken gelen şeffaf kaygan sıvı
Makatta dışkı yaparken gelen şeffaf kaygan sıvı 2 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Merhaba hocam. Benim son yıllarda ishal olduğum zamanlarda çok nadir olarak (senede 2 3 kez). tuvalette ishalle ve gaz ile birlikte makatımdan jel kıvamında sıvı da geliyordu. Bir kaç tuvalet ihtiyacından sonra bu kaygan sıvı gelmeyi kesiyordu. Son bir aydır yoğun strese bağlı ishal durumum var ve ishalle birlikte bu sıvı da yine gelmeye başladı ve bu kez çoğu tuvalet ihtiyacımda az da olsa gelmeye devam ediyor. Sıvının miktarı bazen artıp bazen azalıyor. Bu bir aylık süreçte kimi zaman içinde çok az dışkı olan köpüklü görenen damla damla sıvı gelmesiyle birlikte 2 3 kez de büyük tuvaletim varmış gibi hissedip tuvalete gidip ıkınma ile birlikte sanki dışkı çıkarıyormuş gibi bu şeffaf, kaygan ve çok hafif kokulu sıvı damla damla geldi. Fakat bu sıvı durup dururken gelmiyor sadece tuvalet ihtiyacımı giderirken makattan geliyor. Makatımda herhangi bir acı, kaşınma, kanama, şişme belirtisi ve gün içinde kilotta ıslanma, akma da yok. Geçmişte bir kez korunmasız bir şekilde hemcinsim ile cinsel temasım olmuştu. İnternette okuduğum bilgiler ışığında bu şekilde meydana gelen bir sıvının sebebibi anlayamadım. Fiziki muayeneye de gideceğim fakat öncesinde size de danışmak istedim. Cinsel temasla bulaşan hastalıklarda makattaki akıntı şekli bendeki gibi tuvalette dışkılarken de oluyor mu kendiliğinden gün içinde mi akıyor, cinsel temasla bulaşan bir hastalıktan dolayıysa bu hangi hastalıklar olabilir veya bu semptomlar cinsel temasla bulaşmayan başka hangi rahatsızlıklara benziyor. Lütfen yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.
Mtc (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Makatta dışkı yaparken gelen şeffaf kaygan sıvı 2 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
EK OLARAK: Bendeki belirtilerin bazılarını internetten araştırmalarım sonucunda yağlı ishal (steatore) ve mukuslu dışkı rahatsızlıklarına da benzettim. Şu süreçre dışkıma baktığım zaman mat değil parlak bir yapıda ve bazen bazı kısımlarında da ufak baloncuklar oluyor. Ama yağlı ishalde veya mukuslu dışkılamada bazen ıkınırken dışkıdan bağımsız olarak sadece bendeki gibi şeffaf, çok hafif kokulu, kaygan jelimsi bir yapıya sahip bir sıvı da geliyor mu bilemedim. Bu bilgileri de ek olarak vermek istedim.
Mtc (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Makatta dışkı yaparken gelen şeffaf kaygan sıvı 2 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Makattan iltihap veya sümüksü bir sıvı gelmesine, makat akıntısı adı verilir. Makattan akıntı: makat fistülü ve makat apsesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), kıl dönmesi (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/kil-donm...pilonidal-sinus.html), enfeksiyonlar (bakteri, parazit), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), makat siğili (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...sigili-kondilom.html), cinsel temasla bulaşan hastalıklar (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...at-hastaliklari.html), proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), dışkı kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html), soliter rektal ülser sendromu (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lser-sendromu-2.html), makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), villöz adenom (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html), iltihabi bağırsak hastalığı, vb. çeşitli nedenlerle olabilir. Bulunduğunuz bölgede bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Yalnız proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) veya ‘’makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konusunda hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html ) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroiduzmani.com
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Son Düzenleme: 15/05/2021 18:12 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:Makatta dışkı yaparken gelen şeffaf kaygan sıvı 2 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
Hocam bu belirtiler yağlı ishal(steatore)e de benzemiyor mu. Sadece tuvaletimi yaparken bu şekilde bir sıvıyla birlikte yapıyorum. CYBH'de de bu şekilde mi skıntı olur durup dururken mi akıntı olur?
Mtc (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

Cvp:Makatta dışkı yaparken gelen şeffaf kaygan sıvı 2 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Tarafınıza yeterli bilgilendirme ve yönlendirme yapılmıştır. Bundan sonraki sorularınızı, muayene olacağınız hekime yöneltmeniz gerekir. Acil şifa dileğimizle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

EN ÜSTSayfa: 1