Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

İbs Gaz Kaçırma
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: İbs Gaz Kaçırma
İbs Gaz Kaçırma 2 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Merhaba hocam sorumu yanlış başlık altına yazmışım düzeltiyorum ve sorumu tekrar buraya yazıyorum gaz kaçırma sorunu makat kaslarıyla alakalı bir durum değil midir ibs olan birinde gaz kaçırma rahatsızlığı varsa makat kaslarında bir sorun mu vardır yoksa ibs rahatsızlığı nedeniyle mi gaz kaçırıyordur
atilla1244 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:İbs Gaz Kaçırma 2 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Geçmiş olsun. Gaz ve dışkı kaçırma veya tutamama sorunu: zor doğumlar sonrasında makat kası yaralanmaları, çatı (leğen, pelvis) kemiği yaralanmaları, makat ameliyatları sonrasında ve iltihabi bağırsak hastalığı, rektum kanseri, makat sarkması, rektosel, vb. sorunlara bağlı olarak gelişebilir. İrritabıl veya huzursuz bağırsak sendromu (İBS), kabızlık ve ishal dönemleri ile seyrettiğinden, makat kaslarının zayıflamasına ve uzun dönemde gaz kaçırma sorununa neden olabilir. Gaz ve dışkı kaçırma sorununun değerlendirilmesinde: öncelikle detaylı bir makat muayenesi ve sonrasında çeşitli tetkikler yapılır. Tetkikler sonrasında; makat jimnastiği (Kegel egzersizleri), biofeedback tedavisi veya ameliyat şeklinde bir tedavi yöntemi planlanır. Bu tür bir durumda, bulunduğunuz bölgedeki bir Tıp Fakültesi veya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurmanız yararlı olur. Yalnız proktoloji veya ‘’kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konularında İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda, (0530) 326 06 96 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.hemoroiduzmani.com
www.youtube.com/drtaviloglu
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:İbs Gaz Kaçırma 2 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0  
Cevabınız için teşekkür ederim izninizle bir sorum daha olacak biofeedback tedavisi evde yapılabiliyor mu yoksa her seans için hastaneye gitmek şart mı biofeedback tedavisiyle gaz kaçırma sorunu tamamen geçer mi yoksa daha iyi tedavi yöntemleri var mı
atilla1244 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Son Düzenleme: 13/07/2021 06:51 tarafından atilla1244.

Cvp:İbs Gaz Kaçırma 2 Yıl, 9 Ay önce Karma: 7  
Tarafınıza yeterli bilgilendirme ve yönlendirme yapılmıştır. Bundan sonraki sorularınızı, muayene olacağınız hekime yöneltmeniz gerekir. Acil şifa dileğimizle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.hemoroiduzmani.com
www.youtube.com/drtaviloglu
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

EN ÜSTSayfa: 1