Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Doğum sonrasında gaz ve dışkı kaçırma sorunu
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Doğum sonrasında gaz ve dışkı kaçırma sorunu
Doğum sonrasında gaz ve dışkı kaçırma sorunu 1 Yıl, 8 Ay önce Karma: 1  
Doğum sonrasında gaz ve dışkı kaçırma sorunu yaşıyorum bir ameliyat geçirdim başarılı olmadı bir daha düşünüyorum ve sizi önerdiler gelmeyi istiyorum umarım başarılı bir ameliyat olur ve iyi sonuç alırız. Bu durumlarda başarı oranı nedir ?
hasta sorunu (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 787
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Doğum sonrasında gaz ve dışkı kaçırma sorunu 1 Yıl, 8 Ay önce Karma: 7  
Gaz ve dışkı kaçırma veya tutamama sorunu: zor doğumlar sonrasında makat kası yaralanmaları, çatı (leğen, pelvis) kemiği yaralanmaları, makat ameliyatları sonrasında ve iltihabi bağırsak hastalığı, rektum kanseri, makat sarkması, rektosel, vb. sorunlara bağlı olarak gelişebilir. Gaz ve dışkı kaçırma sorununun değerlendirilmesinde: öncelikle detaylı bir makat muayenesi ve sonrasında çeşitli tetkikler yapılır. Tetkikler sonrasında; makat jimnastiği (Kegel egzersizleri), biofeedback tedavisi veya ameliyat (başarı oranı % 40-50) şeklinde bir tedavi yöntemi planlanır. Bu anlamda, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları, Üroloji, Nöroloji, Radyoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon gibi uzmanlık dallarının ortaklaşa çalışması gerekir. Bulunduğunuz bölgedeki bir Tıp Fakültesi veya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurmanız uygun olur. Acil şifa dileğimle.

Saygılar,

Prof. Dr. Korhan Taviloğlu
Taviloğlu Proktoloji
Kabızlık, dışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi

taviloglu.com
www.youtube.com/drtaviloglu
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com/
www.hemoroiduzmani.com
www.instagram.com/tavilogluproktoloji
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1