Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

annem
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: annem
annem 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Merhaba hocam nasılsınız. hocam ben birşey sorucktım size.annem pazartesi kemtrpi tedavisine başlıcak.ama aklımda hep akciğerinde olduğu kitle geliyor aklıma hep hocam.bana bir yol gösterin lütfen. yaknımızdaki insanlrda hep akciğerde kitleden veft ettiler. ben şuandan korkuyorum hocam kemotrpi tedvisi görrken eğer tekrr akciğerindeki başka yre metastas yapar diye korkuyorum.hocam hep yanmızda olun yol gösterin hocam.biran önce akciğerindekindende kurtulsun istiyorum biran önce hocam.acaba akciğerindekide yaprmı metastas sence hocam fikrniz benm için çok çok önemli...sizden cevp beklicem hocam.allaha emanet olun...! annemn sırtı ve göüğs traflrı ağrıdığı için size danışmk istedim hocam hani akciğerinde kitle olduğu için. 6 kere amlyt geçiren hastanız hocam.
neval (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 7
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 05/03/2010 13:54 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:annem 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Annen daha önce toplam altı kez kanser ameliyatı geçiren ve yedinci kanser ameliyatını olan bir hasta. Bu nedenle doğal olarak hayli komplike, son olduğu ameliyat sonrasında tümörün tam olarak uazaklaştırıldığı belli. Ancak, ameliyat öncesinde var olan akciğerindeki sıçrama (metastaz) odakları için ise kemoterapi tedavisinin sonucunu beklemek, burada sabırlı olmak çok önemli. Kemoterapi sonrasında muhtemelen doktorunuz PET/CT adını verdiğimiz görüntüleme yöntemi ile araştırma isteyecektir ve bu sayede durumunuz daha net anlaşılır, şayet burada da akciğerdeki sıçrama (metastaz) odağı devam ediyorsa ve annenin durumu da uygunsa, muhtemlen Göğüs Cerrahisi tarafından bu odakların çıkartılması planlanır.

Sevgilerimle,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
www.robotcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Son Düzenleme: 05/03/2010 13:54 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:annem 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Hocam annemin tekrar ağrıları başladığı için ciğerlerim ağrıyor diyor devamlıda korkuyorumda hocam. ben tekrar metastas yaparmı diye korkuyorum hocam. yapablrmi sizce kemtrpi alırken ciğerinde olan kitlesi başka yere sıçrayabilrmi hocam bu konuda bilgilendirrmisniz ltfen beni hocam.annemi ciğerindeki kitlesinden dolayı kaybedicem diye çok korkuyorum.bide kemoterpi alırken ciğer amelyatı içinde geç kalmış olunrsa eğer hocam.bana bilgi verrseniz çok sevnrim hocam. iyiki varsınız hocam kendinize iyi bakın. seni çok seviyoruz hocam.
neval (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph
Son Düzenleme: 05/03/2010 13:56 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:annem 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 7  
Sen rahat ol, kemoterapi altinda iken rahatız. Ciğerinin ağrıyor olması tümörün metastaz yaptığını göstermez. Kemoterapiye bağlı halsizlik sonucu olabilir yakınmaları. Bekleyerek zaten göreceğiz sonucu, ama ben olumsuz bir durumla karşılacağımızı sanmıyorum.

Sevgilerimle,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.barsakcerrahisi.com
www.kabizlikvekanser.com
www.kanserbilgileri.net
www.robotcerrahisi.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1907
graph
Son Düzenleme: 15/02/2010 00:44 tarafından DrTaviloglu.

Cvp:annem 14 Yıl, 3 Ay önce Karma: 0  
Hocam çok teşekkür ederim hocam içimi rahatlttnız. iyiki varsnz. Allaha emanet olun..!
neval (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph

EN ÜSTSayfa: 1